Wyszukiwarka

Polecamy

 

 Obóż Letni Mikoszewo

 

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Wejścia

Odsłon : 128034
Aktualności


HUBERT ŁANIEWSKI Z KOLEJNYM TYTUŁEM Drukuj
poniedziałek, 04 kwietnia 2016 12:26

DSCF2898

 

HUBERT ŁANIEWSKI Z KOLEJNYM TYTUŁEM

MISTRZA POLSKI TYM RAZEM W FORMULE LOW-KICK!

 

  W dniach od 1 do 3 kwietnia w Ożarowie Mazowieckim odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów w kickboxingu w formule low-kick. Pierwotnie lubawski team reprezentować miała czwórka zawodników, ale z powodów zdrowotnych nie mogła wystartować Marta Lipka i Marek Bielski, który leczy kontuzję natomiast pozostała dwójka to bracia Łaniewscy Konrad i Hubert, którzy w optymalnej formie w zawodach udział wzięli jako juniorzy młodsi.

  Hubert Łaniewski, który na krajowym podwórku już od ponad 3 lat jest zawodnikiem niepokonanym w wersji kick-light dwa razy jako kadet starszy, a następnie jako junior zdobywał tytuły mistrza Polski natomiast obecnie zadebiutował w ringu w formule pełno kontaktowej low-kick w kat wag do 60 kg. Jego optymalna forma psychomotoryczna dała się we znaki natychmiast rywalom, którzy nie potrafili oprzeć się szybkim akcjom jakie serwował Hubert, który dominował zwłaszcza dobrym przygotowaniem wydolnościowym co pozwalało utrzymywać szybkie tempo walk, aż po sam finał, aby w rezultacie odebrać od organizatorów puchar wraz ze złotym medalem i tym samym cieszyć się z kolejnego tytułu mistrza Polski!

  Dużo nie brakowało, aby i Konrad Łaniewski, także debiutant w tejże formule w kat wag do 67 kg znalazł się we finale niestety w walce półfinałowej prowadząc przez pierwsze dwie rundy na punkty w trzeciej chwila dekoncentracji być może wywołana z braku doświadczenia spowodowała, że to rywal nadrobił straty i wygrywając trafił do finału tak więc Konradowi pozostało cieszyć się z brązowego medalu i nie ukrywam, że w ciemno z pewnością krążek ten byłby brany bez wahania, ale widząc jak mało brakowało do cenniejszej zdobyczy pozostał lekki niedosyt… Pomimo to gratulacje należą się obydwom fighterom bo choćby samo wejście do ringu świadczy o dużym wyzwaniu, a nie każdemu wojownikowi udaje się tą granicę przekroczyć… Teraz przed Championami napięty grafik bo niemalże każdy weekend po weekendzie spędzony będzie na wyjazdach w okresie kwietnia i maja, a zaczynamy kolejno od elitarnych konsultacji w Spale, gdzie siedmiu zawodników z lubawskiego teamu weźmie udział, następnie w Innsbrucku w Austrii ósemka lubawskich championów zaliczy start w Pucharze Świata, dwa tygodnie po w Ostrowcu Św. odbywać się będzie Puchar Europy, kolejne weekendy to mistrzostwa Polski w formułach pointfighting i light-contact kolejno: kadetów, juniorów i seniorów, a ostatnia mistrzowska ranga pod koniec maja to mistrzostwa Polski kadetów w wersji kick-light tak więc trochę będzie się działo…


Poprawiony: poniedziałek, 04 kwietnia 2016 12:31
 
Marta Lipka i Hubert Łaniewski po raz trzeci z rzędu Mistrzami Polski Drukuj
poniedziałek, 08 lutego 2016 16:09

DSCF2682

Marta Lipka i Hubert Łaniewski po raz trzeci z rzędu Mistrzami Polski!

 

   W dniach od 5 do 7 lutego w Kartuzach odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu w formule Kick-light, ponadto były także zorganizowane walki „Master Cup”.

  CSW Champion Lubawa w Kartuzach reprezentowało pięciu zawodników: Marta Lipka, Hubert Łaniewski i Konrad Łaniewski zgłoszeni zostali do rywalizacji w Mistrzostwach Polski Juniorów natomiast Daniel Pakuszewski i Dawid Osicki stoczyli po jednej walce w ramach turnieju „Master Cup” wśród seniorów. Niestety Dawid w kat wag do 74 kg ulega swojemu rywalowi, który okazał się bardziej dynamiczny i w rezultacie skuteczniejszy natomiast Daniel Pakuszewski w kat wag do 69 kg wygrywa swoją walkę w stylu bardzo ekonomicznym, nie forsując zbytnio tempa, a raczej skupiając uwagę na punktowaniu przeciwnika co dało pozytywny efekt. O dużym pechu może mówić Konrad Łaniewski, który w kat wag do 63 kg pierwszej walce trafia na Ernesta Kisiel zawodnik ze Starachowic, kadrowicz, bardzo utytułowany, który zostaje później Mistrzem Polski. Z Konradem wygrywa z niezbyt dużą przewagą, gdzie o zwycięstwie zadecydowała większa ilość trafniejszych kopnięć low-kick. W moim odczuciu i z różnicy punktowej na korzyść przyszłego mistrza można by wywnioskować, że to właśnie Konrad postawił największy opór spośród innych zawodników, którzy stanęli na drodze po triumf zawodnikowi ze Starachowic niestety nie udało się, ale z pewnością ta walka zaowocuje doświadczeniem na pozytywny rozwój Konrada Łaniewskiego. W kat wag do 57 kg brat Konrada, a więc Hubert Łaniewski zawodnik charakterny, zdeterminowany, dla którego walka to jego żywioł stoczył 4 bardzo ciężkie starcia eliminując w nich bardziej doświadczonych, utytułowanych i starszych zawodników i tym samym sięga po trzeci tytuł z rzędu Mistrza Polski! Dwa lata z rzędu jako kadet starszy natomiast teraz jako debiutant w juniorach! Jest to niebywały sukces Huberta, który wie czego chce, nigdy się nie poddaje i konsekwentnie dąży do celu! Po raz trzeci z rzędu również Mistrzostwo Polski w kat wag do +70 kg zdobywa Marta Lipka! Różnica jest taka, że jeden tytuł posiada jako kadetka starsza natomiast jako juniorka broni tytułu z poprzedniego roku! Zarówno Marta jak i Hubert mogą już dziś liczyć na powołania do narodowej kadry, która na przełomie sierpnia i września weźmie udział w Mistrzostwach Świata w Irlandii! Poza Martą bracia Łaniewscy debiutowali wśród juniorów stąd ich wyjazd do Kartuz był jedynie sprawdzianem, a ewentualny medal sporym marzeniem. Okazało się jednak że ciężka praca, konsekwencja i wiara powoduje że niema rzeczy niemożliwych. Gratuluje wszystkim moim zawodnikom bez względu na wyniki, a za podjecie walk, bardzo trudnych walk… Trener R.M.


Poprawiony: poniedziałek, 08 lutego 2016 16:15
 
OTWARTY PUCHAR WARMII I MAZUR W TAEKWONDO Drukuj
poniedziałek, 25 stycznia 2016 14:08

I GROCHALSKI

 

OTWARTY PUCHAR WARMII I MAZUR W TAEKWONDO

 

     Dnia 23 stycznia w Olsztynku odbył się ogólnopolski „Otwarty Puchar Warmii i Mazur w Taekwondo”.
W zawodach wzięło udział 18 klubów niemalże z całej Polski! Reprezentanci lubawskiego teamu wystawili 17 osobową kadrę, która w klasyfikacji drużynowej zajęła I miejsce zdobywając 19 medali w tym 10 złotych, 7 srebrnych i 2 brązowe! Dla klubu CSW Champion zmagania w Olsztynku stanowiły jedynie sprawdzian przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski w różnych formułach walki jak i także w poszczególnych kategoriach wiekowych Polskiego Związku Kickboxingu, bo one są głównym priorytetem dla lubawskiego klubu w rywalizacji sportowej, tak więc pomimo zespołowego zwycięstwa nie osiadamy na laurach, a dalej szlifujemy formę, aby potwierdzać swoją siłę jaką stanowimy już od kilku dobrych lat! Taki nasz cel!

 

Wyniki zawodników CSW Champion Lubawa

 

Młodzik (Tempówki)

I miejsce – Mateusz Galiński

II miejsce – Julia Kamińska

III miejsce – Małgorzata Zięba

Poza podium uplasowali się: Adam Sawicki i Konrad Wielgomas

 

Młodzik (Semi-contact)

I miejsce – Mateusz Galiński -155cm

I miejsce – Małgorzata Zięba -150cm

II miejsce – Julia Kamińska -150cm

II miejsce – Adam Sawicki -145cm

Poza podium uplasował się: Konrad Wielgomas

 

Kadet (Semi-contact)

I miejsce – Oliwia Rucińska -165cm

I miejsce – Krystian Dolny -150cm

I miejsce – Jakub Leliwa -160cm

I miejsce – Wiktor Grochalski -170cm

II miejsce – Paulina Turulska -165cm

Poza podium uplasowali się: Łukasz Wojtowicz i Adrian Bendyk

 

Kadet (Light Contact)

I miejsce – Paulina Turulska -43kg

I miejsce – Jakub Leliwa-42kg

II miejsce – Oliwia Rucińska -43kg

II miejsce – Wiktor Grochalski -54kg

III miejsce – Michał Kornacki -48kg

Poza podium uplasował się: Krystian Dolny

 

Junior (Semi-contact)

Poza podium uplasowali się: Oliwia Lóźniewska i Damian Gadulski

 

Junior (Light Contact)

I miejsce – Konrad Łaniewski -66kg

II miejsce – Marek Bielski -78kg

 

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce – CSW Champion Lubawa

II miejsce – Orient Częstochowa

III miejsce – Tang Soo Do Pionki

IV miejsce – Egida Olsztynek


Poprawiony: poniedziałek, 25 stycznia 2016 14:14
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 47

Dołącz do nas !

 

net tv explozja

CHAMPION

DELFIN

Sponsorzy

 

libro-logo


relax


koszynski


zieba

Współpraca

 

Lubawa

 

KWONlogo

 

OSiR

 

pzkb