Wyszukiwarka

Polecamy

 

 Obóż Letni Mikoszewo

 

Taebo small

 

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Wejścia

Odsłon : 84246
Aktualności


Otwarty Puchar Polski Kadetów w Kickboxingu PUŁTUSK Drukuj
poniedziałek, 02 czerwca 2014 13:10

DSCF8851

Otwarty Puchar Polski Kadetów w Kickboxingu

11 medali najmłodszych Championów Lubawa! 3 złote, 4 srebrne i 4 brązowe!

 

   W dniu 31 maja w Pułtusku odbył się Otwarty Puchar Polski Kadetów w Kickboxingu, oraz zorganizowano także w kategorii dzieci turniej walk na pałki. CSW Champion Lubawa tym razem wystawił drugi skład najmłodszych składający się z siedmioro zawodniczek i dziewięciu zawodników. Najlepiej zaprezentował się wśród kadetów młodszych Krystian Dolny, który zdobył dwa złote medale w kat wag do 32 kg w formułach pointfighting i light-contact. Krystian pomimo młodego wieku 11 lat jest już doświadczonym zawodnikiem, który startuje bezustannie przez trzy lata w zawodach różnego formatu stąd przeważał swoją dojrzałością i zasłużenie zajął najwyższe podium w obydwu formułach walki. Świetnie również spisał się Łukasz Wojtowicz, który w kat wag do 42 kg w formule pointfighting zdobywa brąz natomiast w light-contact Łukasz stoczył ciężkie boje bardzo zacięte, gdzie ulega dopiero w finale i w rezultacie zdobywa srebrny medal! Wśród kadetek młodszych w kat wag do 37 kg Zofia Radtke także może uznać turniej do udanych, w których wywalczyła dwa srebrne medale w formułach pointfighting i light-contact. W obydwu finałach do triumfu Zosi zabrakło jedynie pewności siebie i większego zdecydowania stąd drugie dwa miejsca, a nie pierwsze. Ostatnim kadetem młodszym Szymon Firański w kat wag do 42 kg jedynie w formule light-contact zdobywa brąz, natomiast w wersji pointfighting uplasował się poza podium. Szymona z pewnością stać było znacznie na więcej biorąc pod uwagę niezbyt wysoki poziom obsady. Szymek nie sprostał zapewne presji stąd oczekiwania na wyższy wynik w jego wydaniu nie doszedł do skutku.

   Poza kadetami wystartowali dzieci począwszy od szóstego do dziewiątego roku życia w walkach na piankowe pałki, w których rewelacyjnie wypadła Patrycja Derkowska zdobywając złoty medal. Patrycja była bezkonkurencyjna, która swoją kategorię -135 cm wzrostu przeszła jak burza! Poza nią też doskonale radziła sobie Patrycja Bendyk w kategorii -125cm wzrostu, która po emocjonujących wygrywanych walkach dochodzi do finału i tam delikatnie ulega i w rezultacie cieszy się srebrnym medalem! Poza nimi dwa brązy przypadają w silnie obsadzonych kategoriach także Oldze Korżyńskiej w kategorii -135cm wzrostu i Igorowi Wilamowskiemu w kategorii + 135cm wzrostu. Poza medalistami świetnie spisywali się również i pozostali! Choćby Paweł Mazurowski, który rewelacyjnie rozpoczął swój bój i gdzie przez dłuższy czas prowadził na pkt swoją walkę niestety zabrakło jedynie szczęścia do zwycięstwa. Konrad Wielgomas, także dał się zauważyć, gdyż poza walkami na pałki wystąpił w pokazowej walce w wersji pointfighting, gdzie tylko minimalnie uległ zawodnikowi z Piaseczna. Ponadto pomimo że uplasowali poza podium, ale z wielkim impetem i odwagą wykazywali się Michał Korżyński, Bruno Wilamowski, Julia Kamińska, Karolina Derkowska, Michał Szostek i Małgorzata Zięba. Oczywiście młodszej kadrze sporo jeszcze brak do składu pierwszego, ale należy się cieszyć że posiadamy bardzo zaangażowane młode pokolenie i sądzę że jest tylko kwestią czasu kiedy i najmłodsi zaczną się umacniać na wyższych miejscach.

Chciałbym podziękować kibicom, rodzicom za wsparcie, przyjazd do Pułtuska i doskonały doping!

 

WYNIKI:

Złote medale:

Krystian Dolny 2 pointfighting i light-contact, Patrycja Derkowska walki na pałki

Srebrne medale:

Zofia Radtke 2 pointfighting i light-contact, Łukasz Wojtowicz light-contact, Patrycja Bendyk walki na pałki

Brązowe medale:

Łukasz Wojtowicz pointfighting, Szymon Firański light-contact, Olga Korżyńska walki na pałki, Igor Wilamowski walki na pałki

 

Przed CSW Champion Lubawa teraz już w dniach od 6 do 8 czerwca ostatni start przed wakacyjny w Mistrzostwach Polski Juniorów Kickboxingu w formułach pointfighting i light-contact w Ostrowcu Świetokrzyskim, w których wystartują: Sandra Szczesiak i Kuba Sosnowski.

Vice Prezes i Trener: Rafał Mazurowski

Poprawiony: poniedziałek, 02 czerwca 2014 13:19
 
Puchar Świata Szeged Węgry 2014 Drukuj
wtorek, 20 maja 2014 12:22

A 2

Championi bez respektu dla rywali

w węgierskim Pucharze Świata!

 

   W dniach od 15 do 18 maja w węgierskim Szeged odbywał się drugi z rzędu turniej rangi Pucharu Świata. Przypomnijmy iż tejże rangi zawody Federacja WAKO organizuje w roku trzy razy w Europie! Pierwsze miały miejsce w Austrii, gdzie z srebrnym medalem wróciła Oliwia Lóźniewska natomiast trzeci turniej rangi Pucharu Świata odbędzie się w czerwcu we Włoszech.

   Po raz pierwszy w historii CSW Champion Lubawa mógł pozwolić sobie na start w dwóch edycjach Pucharu Świata i jak się okazało z efektownym skutkiem!

   Do Szeged ekipa jedenastoosobowa z prezesem Mariuszem Ziębą, kierowcą Darkiem Łaniewskim i trenerem Rafałem Mazurowskim na czele oraz z ośmioma zawodnikami w roli głównej już w środę wyruszyli w trasę.

   W pierwszy dzień, a więc w czwartek odbyło się ważenie i rejestracja zawodników natomiast po ekipa się zakwaterowała i spędziła czas turystycznie zwiedzając miasto. W kolejnym dniu już odbyły się zmagania w formule pointfighting, w której zawodnicy CSW Champion Lubawa uzyskali następujące wyniki:

   Brązowe medale zdobyli: Oliwia Rucińska kat wag 37 kg i Hubert Kaczorowski kat wag do 57 kg, obydwoje kadeci natomiast srebrny medal zdobyła Sandra Szczesiak kat wag 60 kg juniorka.Warto odnotować pomimo niezdobytych medali że świetnie spisał się Jakub Leliwa, który potrafił wykorzystać technikę za 3 pkt z wyskoku w pierwszej wygranej walce, poza nim świetnie także zaprezentował się Wiktor Grochalski, który w pierwszej walce wyeliminował faworyta turnieju z węgierskiego teamu „Kirali”. W sobotę i niedzielę zawodnicy rywalizowali w formułach walki ciągłej light-contact i kick-light, w których Championi także zaliczyli większość walk do udanych nie odpuszczając niemalże nikomu! W wersji light-contact brązowe medale wywalczyli: Oliwia Rucińska po raz drugi, Hubert Łaniewski kat wag 52 kg, Konrad Łaniewski kat wag 57 kg, Wiktor Grochalski kat wag 42 kg i Paulina Turulska kat wag 42 kg wszyscy kadeci natomiast srebrny medal zdobyła juniorka Marta Lipka kat wag 70 kg. W wersji kick-light w formule której dodatkowo można używać kopnięć na udo świetnie zaprezentowała się kadrowiczka Sandra Szczesiak zdobywając drugie srebro na tym turnieju natomiast brązowy medal także w tym dniu już drugi przypadł Marcie Lipce! W tej formule pomimo dobrych i zaciętych walk zabrakło szczęścia braciom Łaniewskim do zdobycia medalu. Podsumowując dokonania naszych zawodników uważam że kroczymy we właściwym kierunku i na znacznie wyższy poziom sugerując się progresem z zawodów na zawody i to na co raz bardziej prestiżowych! Choć nie ukrywam że ranga na Węgrzech pod względem frekwencji państw i poziomu nieco odstaje choćby od organizowanych Pucharów Świata w Austrii, czy we Włoszech, pomimo to absolutnie nie obniża to wartości dokonanych przez Championów wyników na tego typu zawodach! Dziękuję zawodnikom za włożony wkład w pracę, która przynosi owocny efekt, dzięki czemu doznajemy nie tylko ja ale i też wszyscy którzy nam kibicują wielkiej radości i dumy z reprezentowania naszego miasta i kraju!

   W imieniu klubu chciałbym także bardzo podziękować Michałowi Bukowskiemu za użyczenia auta, Jarkowi Szczepańskiemu za udostępnienie bagażnika, ponadto za wsparcie w sfinansowaniu wyjazdu firmie VBCH Design Piotr Wiergowski, LSK Lubawa Sławomir Łątkowski, Grzegorzowi Koszyńskiemu i Przemkowi Grochockiemu. Ponadto podziękowania kierujemy w stronę p. Macieja Radtke Burmistrza Miasta Lubawa i do samego Urzędu Miasta Lubawa za bezustanne wspieranie CSW Champion Lubawa.

 

 

Vice Prezes i Trener CSW Champion Lubawa

Rafał Mazurowski

 

 

 
PUCHAR ŚWIATA AUSTRIA 2014 Drukuj
poniedziałek, 14 kwietnia 2014 13:23

DSCF8355

Oliwia Lóźniewska srebrną medalistką Pucharu Świata!

Austrian Classics WAKO Worldcup 2014

W dniach od 11 do 13 kwietnia br. w austriackim Innsbrucku rozgrywany był Puchar Świata „Austrian Classics WAKO Worldcup 2014”. CSW Champion Lubawa w pięcioosobowym składzie plus trener osiedlili się około 20 km od Innsbrucku w alpejskiej wiosce Oberperfuss.

W pierwszy dzień zawodnicy lubawskiego teamu po rejestracji i ważeniu spędzili czas turystycznie i rekreacyjnie wśród malowniczych gór Alp. Kolejny dzień spędzony już był na hali Olympic, gdzie toczyła się rywalizacja w wersji pointfighting. Na szczególne słowa uznania wśród Championów zasługuje kadet młodszy Jakub Leliwa, który jako debiutant w imprezie rangi międzynarodowej w kategorii wagowej do 37 kg po wygranej pierwszej walce z zawodnikiem Niemiec przed czasem uzyskując przewagę techniczną zostaje wyeliminowany dopiero po dogrywce przez znakomitego Węgra, którzy słyną w świecie w tej wersji walki! Do strefy medalowej zabrakło Kubie dwóch wygranych starć! Nieco gorzej powiodło się drugiemu debiutantowi także kadetowi młodszemu Wiktorowi Grochalskiemu w kategorii wagowej do 42 kg, który nie sprostał zawodnikowi z Rosji i w rezultacie Wiktor odpada już po pierwszej walce. Znakomicie natomiast zaczęła swój początek kadetka starsza Paulina Turulska w kategorii wagowej do 42 kg eliminując z turnieju zawodniczkę z Austrii. I kiedy wydawałoby się że w walce o wejście do strefy medalowej Paulina sobie poradzi, gdyż na punkty pojedynek wygrywała, niestety niefortunnie dała się trafić na wydechu w splot słoneczny co spowodowało lekką dekoncentrację u Pauliny i w rezultacie zawodniczka ze Słowenii odrobiła zaległą stratę punktową i wyeliminowała Paulinę Turulską z turnieju. Ostatnią zawodniczką tego dnia w tej wersji walki była również kadetka starsza Oliwia Lóźniewska startująca w kategorii wagowej do 55 kg i także jej początek należał do udanych, gdyż w pierwszej rundzie wyeliminowała zawodniczkę gospodarzy! Niestety kiedy przychodzi walczyć już o strefę medalową na drodze Oliwii staje znakomita Węgierka i to ona zwycięża i przechodzi do dalszej rundy! Po pierwszym dniu wciąż Championi bez medalu! W następnym dniu zmagań Pucharu Świata walki toczone były już w wersji light-contact. Z lubawskiego teamu w tej wersji tylko dwójka zawodników brała udział Oliwia Lóźniewska w kategorii wagowej do 55 kg i Hubert Łaniewski w kategorii wagowej do 52 kg. Widząc bardzo wysoki poziom lubawianie w pełni wyciszeni mobilizują się przed ostatnią szansą zdobycia choć jednego krążka! Losowanie sprzyja Hubertowi Łaniewskiemu ponieważ ma wolny los w pierwszej rundzie i przygląda się walce Słowaka z Brytyjczykiem, który wygrywa starcie i z nim w kolejnej rundzie Hubert krzyżuje rękawice! W pierwszej odsłonie walki Hubert przeważał zasypując Brytyjczyka seriami ciosów natomiast z kwestią czasu Brytyjczyk znakomitymi technikami nożnymi minimalnie odrabia straty i to on zwycięża! Ostatnią nadzieją na jakąkolwiek zdobycz pozostała doświadczona Oliwia Lóźniewska, która po zwycięstwie nad Austriaczką w pierwszym dniu dziś staje do boju ze Słowenką, która tylko przez początek walki sprawiała lekki opór Oliwii ale po chwili już Oliwia Lóźniewska przejęła inicjatywę i rewelacyjnymi akcjami z dominowała swą rywalkę zwyciężając i tym samym wchodząc do strefy medalowej! W ekipie jest radość bo upragniony medal jeszcze niewiadomego koloru już jest zdobyty! O wejście do finału czeka na Oliwię Chorwatka. Oliwia od pierwszych sekund walki zasypuje rywalkę gradem ciosów ponadto każdą akcję kończy kopnięciem na głowę czego efektem jest totalne wybicie z rytmu Chorwatki i jej sekundantowi nic nie pozostaje innego jak poddać swoją zawodniczkę stąd na korzyść Oliwii walka kończy się przed czasem i tym sposobem Oliwia Lóźniewska jest w finale! O złoto Oliwia mierzy się z zawodniczką z Czech, niestety po wyrównanym początku Oliwia doznaje kontuzji prawego kolana i w rezultacie walka zostaje przerwana kończąc pojedynek przegraną z powodu niezdolności kontynuowania rywalizacji. Wielką radość ze zdobytego srebrnego medalu przez Oliwię Lóźniewską owiał smutek z powodu urazu i niepewność czy kontuzja nie okaże się zbyt poważna. Pomimo wszystko gratulujemy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Poprawiony: poniedziałek, 14 kwietnia 2014 13:32
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 40

Sponsorzy

 

Szklomal

 

LPB

 

koszynski


hydraulika


zieba

Współpraca

 

Lubawa

 

KWONlogo

 

OSiR

 

pzkb

 

semirada_small