Wyszukiwarka

Polecamy

 

 Obóż Letni Mikoszewo

 

Taebo small

 

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Wejścia

Odsłon : 103051
Aktualności


TRAINING MASK ELEVATION 2.0 Drukuj
środa, 08 kwietnia 2015 14:32
Wynieś swój trening na zupełnie nowy poziom!
Film przedstawiający trening wytrzymałościowy w masce treningowej elevation 2.0, który prezentuje 43 letni Rafał Mazurowski - trener CSW Champion Lubawa...

 
 
Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Drukuj
poniedziałek, 16 lutego 2015 15:59

DSCF0725

Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu

W formule Kick-Light

Marta Lipka Mistrzynią Polski!

 

   W dniach od 13 do 15 lutego w Kartuzach odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w kickboxingu w formule kick-light. Ponad 220 zawodników z 52 klubów stanęło do rywalizacji o triumf najlepszych w kraju. Wśród nich nie zabrakło także CSW Champion Lubawa, którzy w czteroosobowym składzie wraz z trenerem zaznaczyli swój udział. Pomimo bardzo wysokiego poziomu i wysokiej rangi zawodów tym razem kadra lubawskiego teamu składała się z debiutantów, poza Martą Lipką, która jako jedyna była doświadczoną zawodniczką wśród Championów. Walki stały na bardzo wysokim poziomie, które rozgrywały się w wymiarze trzech rund po dwie minuty od piątku do niedzieli.

   Dawid Osicki jedyny senior startujący z naszej kadry w kat wag do 74 kg już w piątek w walkach eliminacyjnych rozpoczął swój bój i niestety pomimo dobrej walki musiał uznać wyższość swojego przeciwnika ze Semiramidy Pułtusk i tym samym pożegnać się z dalszej rywalizacji w zawodach. Podobnie stało się kolejnego dnia w sobotę, gdzie zawody rozpoczął Daniel Pakuszewski junior w kat wag do 69 kg rywalizując z dobrym zawodnikiem z teamu Alien Łódź także ulega jednogłośnie i żegna się z turniejem. Kolejnym zawodnikiem startującym wśród juniorów był Daniel Wrombel w kat wag do 84 kg i po bardzo zaciętej walce prowadzonej w szybkim tempie również przegrywa z zawodnikiem z Siedlec. Pozostała tylko Marta Lipka najbardziej doświadczona zawodniczka lubawskiego teamu, która wśród juniorek rywalizowała w kat wag + 70 kg . Marta z solidną taktyką przygotowaną wspólnie z trenerem już od pierwszych sekund pierwszej rundy pokazała kto będzie rozdawał karty w tej walce! Po silnych ciosach i wysokich kopnięciach w drugiej rundzie przeciwniczka Marty z klubu Sportowego „Prosna” zostaje poddana przez trenera i tym sposobem Marta Lipka trafia do półfinału! Kolejnego dnia w niedzielę Championka walczy o wejście do finału z zawodniczką z UKS Dragon Gorzów Wlkp i podobnie jak w poprzedniej walce dominacja nie podlegała dyskusji na korzyść Marty i także w połowie drugiej rundy zostaje rzucony ręcznik i Marta Lipka jest w finale! W walce o mistrzostwo Marcie przyszło się zmierzyć z zawodniczką wyższą o głowę z klubu LKSW Pomorze Świnoujście i pomimo dobrze technicznie i wysoko kopiącej przeciwniczki Marta nie kalkulując wiele zabrała się od zaraz do konkretnych akcji przepracowanych wcześniej na treningach i już również jak w poprzednich walkach Marta zyskuje ogromną przewagę w pierwszej rundzie i do drugiej rundy zawodniczka ze Świnoujścia już nie wychodzi i tym sposobem Marta Lipka kończąc wszystkie walki przed czasem zostaje Mistrzynią Polski wśród juniorek i teraz jedynie może oczekiwać na powołanie do kadry narodowej, która przygotowywać się będzie do Mistrzostw Europy w San Sebastian w Hiszpanii.

  Oceniając nasze siły wyjeżdżając do Kartuz zdawaliśmy sobie sprawę że poza Martą pozostali zawodnicy jadą po lekcję i doświadczenie, gdyż niezbyt długi staż treningowy pozwalał nam mierzyć w wysokie cele stąd takie wyniki, a nie inne… pomimo to jestem zadowolony z podjętych walk i pokazanie charakteru głęboko wierząc że następnym razem nastąpi progres. Niewątpliwie należy się cieszyć z występu Marty, która pokazała niesamowitą klasę udowadniając że ciężka praca i motywacja ma sens w drodze po sukces!

 

Trener Rafał Mazurowski

Poprawiony: poniedziałek, 16 lutego 2015 16:03
 
Egzamin na pasy zaliczony ! Drukuj
sobota, 10 stycznia 2015 15:34

grupowe 2

EGZAMIN NA PASY ZALICZONY!

 

Dnia 9 stycznia w piątek od g. 16:00 w Ośrodku Sportu i Rekreacji klub Centrum Sportów Walki Champion zorganizował egzamin na stopnie uczniowskie Polskiego Związku Kickboxingu. Stopnie usytuowane są w skali od 10 do 1 stopnia uczniowskiego, a następnie nadawane są stopnie mistrzowskie. Adept zdajający na dany stopień otrzymuje pas właściwego koloru podobnie jak to się odbywa w innych sztukach walki np. karate, judo, taekwondo itp. Podczas egzaminu adepci zaliczali miedzy innymi z teorii: kodeks Championa, nazewnictwo technik ręcznych i nożnych w języku angielskim, oraz pojęcia z poszczególnych form walki. Natomiast praktyczna część zajęć zaliczana była przede wszystkim z technik pojedynczo i w parach, ćwiczeń siłowych, test łamania desek o różnej grubości, ponadto wymagane były także walki w formułach planszowych i ringowych. Na zakończenie egzaminu w sposób uroczysty zostały wręczone pasy z rąk Prezesa CSW Champion Mariusza Zięby natomiast w sposób symboliczny mieczem samurajskim mianowani na Championa byli wszyscy adepci biorący udział w egzaminie przez Trenera Rafała Mazurowskiego.

 

Wyniki nadanych stopni uczniowskich PZKB:

 

10 stopień - biały pas:

 1. Bruno Wilamowski
 2. Michał Urbański
 3. Karolina Derkowska
 4. Olivier Raszkowski
 5. Hubert Raszkowski
 6. Oliwia Klich
 7. Mateusz Galiński
 8. Patrycja Bendyk
 9. Julia Kamińska
 10. Konrad Wielgomas
 11. Gniewomir Jurkiewicz
 12. Adrian Kreński
 13. Michał Korżyński
 14. Bartosz Laskowski
 15. Filip Karczewski
 16. Wiktor Zawadzki
 17. Maciej Żmijewski
 18. Maria Radtke
 19. Szymon Stawiarski

9 stopień - biały pas z żółtym zakończeniem:

 1. Igor Wilamowski
 2. Patrycja Derkowska
 3. Maja Kłosowska
 4. Olga Korżyńska
 5. Marek Bielski

8 stopień - żółty pas:

 1. Michał Kornacki
 2. Małgorzata Zięba
 3. Mariusz Zięba
 4. Szymon Firański

7 stopień - żółty pas z pomarańczowym zakończeniem:

 1. Krystian Dolny
 2. Łukasz Wojtowicz
 3. Mateusz Osicki

6 stopień - pomarańczowy pas:

 1. Oliwia Rucińska
 2. Adrian Bendyk
 3. Kinga Nowińska

5 stopień - zielony pas:

 1. Wiktor Grochalski
 2. Dawid Osicki
 3. Daniel Pakuszewski
 4. Piotr Pankowski

3 stopień - brązowy pas z niebieskim zakończeniem:

 1. Oliwia Lóźniewska

 

Poprawiony: sobota, 10 stycznia 2015 15:42
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 43

Sponsorzy

 

koszynski


zieba

Współpraca

 

Lubawa

 

KWONlogo

 

OSiR

 

pzkb

 

semirada_small