Wyszukiwarka

Polecamy

 

 Obóż Letni Mikoszewo

 

Taebo small

 

on-line

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Wejścia

Odsłon : 92024
Aktualności


My nie mamy wakacji Drukuj
wtorek, 26 sierpnia 2014 12:32

SPARINGI 9

„My nie mamy wakacji”

10 zawodników CSW Champion Lubawa reprezentantami Mistrzostw Świata Rimini 2014!!!

 

   Ogromnym sukcesem może się poszczycić lubawski klub kickbokserski CSW Champion, który w swoim składzie posiada aż 10 reprezentantów Mistrzostw Świata, które odbędą się tego roku już od 6 do 14 września w Rimini we Włoszech! Siłę lubawskiego teamu stanowią nie tylko lubawianie, ponieważ wśród kadrowiczów znajduje się także czwórka zawodników pochodzących z Lidzbarka Welskiego! A o to kadrowicze:

Juniorka: Sandra Szczesiak, kadeci: Oliwia Lóźniewska, Paulina Turulska, Hubert Łaniewski, Konrad Łaniewski i Jakub Leliwa (wszyscy Lubawa), Oliwia Piotrzkowska, Oliwia Rucińska, Krystian Dolny i Wiktor Grochalski (wszyscy Lidzbark Welski).

O ich powołaniach zadecydowała ciężka praca treningowa, mnóstwo wyrzeczeń i poświęceń związanych z częstymi wyjazdami na obozy, zgrupowania kadry i przede wszystkim na zawody ogólnopolskie jak i też międzynarodowe, w których osiągnęli wysokie wyniki ostatniego 2014 roku!

Sandra Szczesiak – aktualna Mistrzyni Polski w formułach walki Pointfighting i Kick-light, ponadto podwójna srebrna medalistka Pucharu Świata na Węgrzech Pointfighting i Kick-light.

Oliwia Lóźniewska – aktualna Mistrzyni Polski w formułach walki Pointfighting i Light-contact, vice Mistrzyni Polski w formule Kick-light, ponadto srebrna medalistka Pucharu Świata z Austrii Light-contact i wciąż aktualna złota Mistrzyni i brązowa medalistka Mistrzostw Europy kolejno w formule Kick-light i Light-contact.

Paulina Turulska – aktualna Mistrzyni Polski w formule walki Pointfighting, ponadto brązowa medalistka Pucharu Świata na Węgrzech w formule Light-contact. Brała udział także w Pucharze Świata w Austrii.

Hubert Łaniewski – aktualny Mistrz Polski w formule walki Kick-light, brązowy medalista Mistrzostw Polski w formule Light-contact, ponadto brązowy medalista Pucharu Świata na Węgrzech w formule Light-contact. Brał udział także w Pucharze Świata w Austrii.

Konrad Łaniewski – aktualny Vice Mistrz Polski w formule walki Light-contact, brązowy medalista Pucharu Świata na Węgrzech w formule Light-contact.

Jakub Leliwa – aktualny Mistrz Polski w formule walki Pointfighting, brał udział w Pucharach Świata w Austrii i na Węgrzech.

Oliwia Piotrzkowska – aktualna vice Mistrzyni Polski w formule walki Kick-light, wciąż aktualna brązowa medalistka Mistrzostw Europy w formule Kick-light.

Oliwia Rucińska – aktualna Mistrzyni Polski w formułach walki Pointfighting i Light-contact, ponadto podwójna brązowa medalistka Pucharu Świata na Węgrzech Pointfighting i Light-contact.

Krystian Dolny – aktualny Mistrz Polski w formule walki Pointfighting.

Wiktor Grochalski – aktualny Mistrz Polski w formułach walki Pointfighting i Light-contact, brał udział w Pucharach Świata w Austrii i na Węgrzech.


Dwukrotnie championi doświadczyli już swój udział w Italii co prawda jedynie w Pucharach co nie ulega wątpliwości że ranga była o wiele niższa a niżeli teraz w Mistrzostwach, pomimo to nigdy z pustymi rekami nie wracaliśmy, czy tym razem będzie podobnie? Zobaczymy... Zapewne poza dyspozycją o wyniku decydować może szczęście np. na kogo w losowaniu trafimy? Dziś jedynie zdradzę jakie rywalki może spotkać na swojej drodze Sandra Szczesiak, w swojej kategorii wagowej na razie zgłoszonych jest 10 zawodniczek z takich państw jak: Meksyk, Włochy, Grecja, Chorwacja, Szwajcaria, Belgia, Niemcy i Turcja, oczywiście nie jest to jeszcze ostateczna liczba zawodniczek, ponadto pozostali championi, którzy biorą udział w mistrzostwach mają w swoich kategoriach wagowych między innymi: Kanadyjczyków, Portugalczyków, z Republiki Południowej Afryki, z Madagaskaru, Słowaków, z Bośni i Hercegowiny, Włochów, Greków, z Meksyku, Szwajcarów, Belgów, Niemców i Turków... Kolejne informacje będziemy na bieżąco podawać, tym czasem trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

 

TRENER KADRY KADETÓW: Rafał Mazurowski

Poprawiony: wtorek, 26 sierpnia 2014 12:41
 
II Zgrupowanie Kadry Narodowej Kadetów Zakończone Drukuj
poniedziałek, 23 czerwca 2014 22:05

ZESPӣ POLSKI KADET 1

II Zgrupowanie Kadry Narodowej Kadetów

w formule kick-light w Lubawie zakończone!

 

W dniach od 20 do 22 czerwca br. w Lubawie odbyło się zgrupowanie Kadry Narodowej Kadetów w formule walki kick-light w ramach przygotowań do Mistrzostw Świata, które odbędą się od 6 do 14 września br. we Włoszech.

   W zgrupowaniu udział wzięło jedenastu kadrowiczów powołanych przez trenera kadry Rafała Mazurowskiego. Skład: Weronika Nowak, Sylwia Bancer, Oliwia Piotrzkowska, Oliwia Lóźniewska, Piotr Stępień, Lucjan Wiśniewski, Hubert Łaniewski, Konrad Łaniewski, Mateusz Dymek, Sebastian Samiła i Michał Adamek. Pierwszego dnia po przyjeździe kadrowicze zakwaterowali się w hotelu „Maximus”, następnie odbyło się ważenie i po krótkiej odprawie wszyscy zawodnicy otrzymali kadrowe koszulki sfinansowane przez firmę „Szynaka Meble”. Kolejnego dnia w sobotę dzień rozpoczął się od porannej zaprawy biegowej i rozruchu na lubawskim stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji, później po śniadaniu odbyła się sesja zdjęciowa i kolejny trening na hali osiru, na którym przeprowadzono ćwiczenia sprawnościowo wydolnościowe, miedzy innymi na gumach, ponadto przećwiczone były warianty walki i zadania taktyczne. Po obiedzie, które posiłki ufundowane zostały dzięki uprzejmości Jerzego Banaszewskiego z „Zajazdu Tropicana” kadrowicze mieli czas wolny. Miłym gestem zostali zaskoczeni zawodnicy ze strony Prezesa CSW Champion Lubawa Mariusza Zięby, który wręczył wszystkim upominki w postaci kosmetyków. Na następnym treningu w ramach rozgrzewki zawodnicy zagrali w piłkę nożną natomiast po, zorganizowane zostały sparingi w których kadrowicze stoczyli po kilka walk trzy rundowych. Tego samego dnia po treningu odbył się wykład na temat diety i dopingu, który przeprowadził absolwent AWF Krystian Kaniewski. Wieczorem przed kolacją kadrowicze skorzystali jeszcze z odnowy biologicznej, a na zakończenie drugiego dnia zgrupowania przeprowadzono podsumowujące zebranie.

   W niedzielę także dzień rozpoczął się od porannej zaprawy, następnie po śniadaniu odbył się trening taktyczny połączony ze sparingami, który miał na celu rozpoznanie jak reagują zawodnicy na zmęczeniu natomiast po treningu kadrowicze posilili się ostatnim obiadem i po spakowaniu odbyło się także ostatnie podsumowujące zebranie kończące zgrupowanie.

   Biorąc pod uwagę obecną dyspozycję zawodników zauważyłem spory progres z przed ostatniego zgrupowania w Pułtusku. Co raz bardziej krystalizuje się skład, który zostanie powołany ostatecznie do Mistrzostw Świata. Generalnie jestem pełen podziwu dla tych młodych ludzi, którzy niesamowicie poświęcają się aby być na każdym zgrupowaniu i brać udział jak i także wylewają wiele potów podczas zajęć i wyróżniają się niesamowitą wolą walki aby przekonać swoją dyspozycją że jesteśmy gotowi do startu w mistrzostwach!

  W imieniu kadry wierzymy głęboko że trud i poświęcenie zostanie docenione i Polski Związek Kickboxingu zrobi wszystko aby umożliwić wyjazd kadetom w jak najliczniejszym składzie, aby móc podbić włoską ziemię podczas Mistrzostw Świata!

 

Serdeczne podziękowania kierujemy:

Hotel i Restauracja „Maximus” Iwony Wojtowicz – zakwaterowanie wraz ze śniadaniami i kolacjami

Zajazd Tropicana – obiady

Szynaka Meble – ufundowane koszulki kadrowe

Ośrodek Sportu i Rekreacji – obiekty z których korzystali kadrowicze

PHU Mariusz Zięba - upominki

 

 

Ze sportowym pozdrowieniem Trener Kadry Kadetów Kick-light

Rafał Mazurowski

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 23 czerwca 2014 22:08
 
Mistrzyni i Mistrz Polski w wersji Pointfighting Drukuj
poniedziałek, 09 czerwca 2014 17:05

DSCF8895

Mistrzyni i Mistrz Polski w wersji Pointfighting!

w Mistrzostwach Polski Juniorów!

 

W dniach od 6 do 8 czerwca br. w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Kickboxingu w formułach pointfighting i light-contact.

CSW Champion Lubawa wystawił dwójkę zawodników:

Sandrę Szczesiak i Kubę Sosnowskiego.

   Sandra rewelacyjnie sobie poradziła w formule pointfighting, uwaga w kat wag do 65 kg, ponieważ w jej kategorii stałej do 60 było zbyt mało zawodniczek stąd wspólnie z trenerem została podjęta decyzja aby zmierzyć się w liczniejszej kategorii i przede wszystkim z wyższymi zawodniczkami. Pomimo postawionej nieco wyżej poprzeczki Sandra wygrała wszystkie walki przed czasem uzyskując przewagę punktową! Walcząc nie miała sobie równych i to dosłownie ponieważ dziewczęta Sandrę przewyższały o głowę, pomimo to nie było problemu aby jej akcje celnie trafiały rywalki i w rezultacie Sandra Szczesiak stanęła na najwyższym podium i odebrała puchar wraz ze złotym medalem triumfując Mistrzostwo Polski!

  Kuba Sosnowski w kat wag do 63 kg również w formule pointfighting pierwsze dwie walki wygrywa przed czasem uzyskując przewagi punktowe, jedynie finał okazał się bardziej wymagający, gdzie bój o złoto toczył się już w pełnym wymiarze czasowym. W trzeciej rundzie dopiero w końcówce Kuba odrabia minimalne straty i to on właśnie zostaje Mistrzem Polski! Kuba Sosnowski rywalizował także w formule light-contact, niestety po emocjonującej walce i dość wyrównanej otrzymał kilka ostrzeżeń za niedozwolone techniki i w rezultacie odjęto mu jeden punkt, gdzie w efekcie Kuba przegrywa starcie i już po pierwszej rundzie kończy swój udział…

  Chciałbym serdecznie swoim podopiecznym podziękować za wole walki i chęć rywalizowania z najlepszymi i za końcowy ich sukces! Teraz przed nami jedynie kadrowe zgrupowania i obozy przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się we Włoszech od 6 do 14 września 2014. Prawo startu oczywiście mają tylko ci którzy otrzymają powołania do Narodowej Kadry…

Poprawiony: poniedziałek, 09 czerwca 2014 17:10
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 41

Sponsorzy

 

Szklomal

 

LPB

 

koszynski


hydraulika


zieba

Współpraca

 

Lubawa

 

KWONlogo

 

OSiR

 

pzkb

 

semirada_small